11 būdų, kaip atsikratyti išsipūtusio pilvo, nedarant pratimų presui (y)
Mes visiesam bent kartą pajautę, ką reiškia, kai pučia pilvą. Kai kuriuos žmones tais momentais kamuoja ir stiprus skausmas. Viena iš priežasčių – neteisinga mityba arba organizmo reakcija į kai kuriuos maisto produktus.

Taip jau yra, kad skrandis ir žarnynas yra pusiau užpildytas dujomis. Dujos atsiranda dėl bakterijų, padedančių virškinti maistą. Dar tai gali nutikti dėl geriamų gazuotų gėrimų ir maisto produktų, tokių, kaip saldumynai, ankštiniai, bulvės ir kt., vartojimo.

Iš tiesų tai nereikia didelių pastangų, kad išsivaduotumėt nuo pilvo pūtimo. Pakanka apriboti savo maisto racioną arba išmėginti keletą nesudėtingų pratimų.

1. Rytais išgerkite stiklinę šilto vandens su citrina.

Išgerta stiklinė šilto vandens su citrinos sultimis 15 minučių iki pusryčių padeda sureguliuoti skrandžio rūgštį, atsikratyti rėmens ir išpūsto pilvo.

2. Stenkitės rytais negerti pieno ir kavos.

Pienas ir kava padidina skrandžio rūgštingumą. Pabandykite pakeisti kavą žalia arbata, o vietoj pieno išgerkite jogurto arba kefyro.

3. Prieš valgį gerkite arbatą.

Prieš valgį naudinga išgerti puodelį nelabai karštos žaliosios arba ramunėlių arbatos. Tai nuramina skrandį, o imbierinė arbata padėtų pašalinti spazmas bei pilvo pūtimą.

4. Sumažinkite ląstelienos didelį kiekį turinčių produktų vartojimą.

Ląsteliena yra neatskiriama mūsų maisto raciono dalis, bet jei vartojate jos per daug, tai gali sukelti pilvo pūtimą. Ląstelienos didelis kiekis yra šiuose produktuose: ankštinėse daržovėse, kopūstuose, bulvėse, svogūnuose, kriaušėse, obuoliuose, persikuose ir kt.

5. Atsisakykite riebaus maisto

Organizmui reikia daugiau laiko, kad suvirškintų riebų maistą, dėl to maistas ilgiau užsilaiko skrandyje ir skatina didesnį dujų susidarymą. Taip pat, be pūtimo, galite jausti dar ir sunkumą pilve, o tai dar pridės diskomforto.

6. Valgykite neskubėdami

Jeigu jūs valgote skubėdami, eidami, kalbatės prie stalo, į skrandį gali patekti daugiau oro, nei paprastai. Stenkitės gerai sukramtyti maistą ir nepersivalgyti.

7. Atsisakykite žalingų įpročių

Alkoholinių gėrimų vartojimas ant „tuščio skrandžio“, sulėtina jo darbą ir gali sukelti įvairias ligas, susijusias su virškinimo sistema.

Tas pats ir su rūkymu. Be to, kad rūkymas gali sukelti plaučių vėžį, su kiekvienu patraukimu jūs ryjate kažkiek oro, kuris vienaip ar kitaip patenka į skrandį ir provokuoja pilvo pūtimą.

8. Vartokite mažiau druskos

Druska sulaiko organizme vandenį, o tai gali sukelti pilvo išsipūtimą. Druskos yra gatavuose maisto produktuose, pasistenkite mažiau dėti jos, gamindami maistą.

9. Maisto nereikia užgerti

Kai valgydami jūs užgeriate maistą kokiu nors gėrimu, gėrimas atskiedžia skrandžio sultis, o tai apsunkina maisto virškinimą. Taip pat reiktų atsisakyti gazuotų gėrimų, kurie provokuoja pilvo pūtimą.

10. Darykite pratimus

Be maisto apribojimų dar padeda nesudėtingi fiziniai pratimai. Reikia atsigulti ant nugaros, pritraukti sulenktas kojas prie kūno, ir apkabinti jas rankomis. Tokioje padėtyje likite keletą minučių. Pratimą pakartokite 10 kartų.

11. Sumažinkite stresą

Stresas negatyviai veikia virškinimą ir aplamai visą organizmą. Pasistenkite geriau išsimiegoti naktį ir daugiau atsipalaiduoti.

Šie paprasti patarimai padės jums atsikratyti išsipūtusio pilvo ir nereikalingo diskomforto.

Sveikatos jums!

Tiesiog gabalas porolono ir truputis vaizduotės Tikro botaniko apdaras Tortas – miško proskyna. Ugnis lauže – tikra Suomių dailininkė mezga vąšeliu savo kaimynus Kilnojamas mini sodas Grybų šviestuvas Džokonda iš Rostovo prie Dono Misteris Pringles Šalikas-elniukas…
Stilingos, prisižiūrinčios gražuolės sukelia aplinkiniams žavesį. Tačiau šiuolaikinės moterys priverstos nuolat plėšytis tarp šeimos, darbo, buities, draugais… Joms reikia visur suspėti, viskam rasti jėgų bei laiko, todėl dažnai tenka į šoną atidėti savo interesus. Dėl…Tiesiog gabalas porolono ir truputis vaizduotės Tikro botaniko apdaras Tortas – miško proskyna. Ugnis lauže – tikra Suomių dailininkė mezga vąšeliu savo kaimynus Kilnojamas mini sodas Grybų šviestuvas Džokonda iš Rostovo prie Dono Misteris Pringles Šalikas-elniukas…
Stilingos, prisižiūrinčios gražuolės sukelia aplinkiniams žavesį. Tačiau šiuolaikinės moterys priverstos nuolat plėšytis tarp šeimos, darbo, buities, draugais… Joms reikia visur suspėti, viskam rasti jėgų bei laiko, todėl dažnai tenka į šoną atidėti savo interesus. Dėl…9,282  
Back to Top ↑