8 priežastys, kodėl užaugę vaikai nekenčia tėvų
Analizuojant paskutinius tyrimus ir tikslias apklausas, galima išskirti 10 svarbiausių priežasčių:

  1. Jūs tvirtai įsitikinę, kad visada teisūs. Tėvai ir vaikai turi skirtingas vieno ir to paties įvykio versijas, todėl kad jie turi priešingus požiūrius. Kol tėvai užsispyrę laikosi savo versijos, vaikai net negali išsakyti savo nuomonės.
  2. Jūs nežinote, kuo jie tapo. Gyvenimas pateikė jūsų vaikams tokių pamokų, apie kurias jūs net nenutuokiate. Jie neliko tais pačiais vaikais, kaip anksčiau, ir jums reikia priimti šį faktą.
  3. Jūs vis dar matote juose mažus vaikus. Jūsų dukra buvo švaistūnė, sūnus nuolat kažką laužė, nemokėjo laikytis savo pažadų? Dabar jie užaugo: ir ji turi savo milijoninį verslą, o jis – atsakingą ir mėgstamą darbą, kur jį vertina ir gerbia.

  4. Jūs manote, kad jūsų skyrybos jau jų nejaudina. Galbūt tai ir taip. Tačiau atminkite, kad jūsų skyrybos – visiškai ne jų kaltė. Prisipažinkite, kad jūs nesugebėjote užkirsti tam kelio. Neatstumkite savo širdies skausmo, nors ir nuo skyrybų dienos praėjo daug metų.
  5. Jūs neleidžiate jiems gyventi savo gyvenimo. Tačiau reikia pripažinti, kad jūsų vaikai užaugo. Dabar jie gali turėti kitą tikėjimą, kitą gyvenimo būdą, jie turi teisę savarankiškai rinktis partnerius, priimti savo sprendimus ir rinktis patys.
  6. Jūs negerbiate jų nubrėžtų ribų. Jūs kišate nosį ne į savo reikalus. Jūs negalite suprasti, kodėl jie nenori jums sakyti visos tiesos ir priimti jūsų patarimų.
  7. Jūs klausotės, bet negirdite jų. Jūs pertraukiate juos žodžio viduryje, baigiate frazę už juos. Jūs kalbate ne su jais, o su pačiais savimi. Duokite jiems galimybę atsiskleisti, pasakyti viską, ką jie taip ilgai slėpė.
  8. Jūs stojate į kažkieno pusę. Kiekvieną kartą, kai jūsų vaikai pykstasi, jūs palaikote kažkurį vieną. Tegu jie sprendžia savo problemas savarankiškai, nesikiškite į jų konfliktą. Ne taip svarbu, ką jūs laikote teisiu.
Išeikite iš darbo, kurio nekenčiate. Arba iš darbo, kuriame jūs plušate ilgus metus ir nematote progreso ar tinkamo įvertinimo. Tai lengviau, nei jūs manote – rasti tai, kas bus jums labiau prie širdies, pradėti naują…
Mergina iš Didžiosios Britanijos baigė universitetą ir tapo architekte. Vaikščiodama gatve ji pastebėjo apleistą viešąjį tualetą. Jai ši vieta labai patiko ir ji ėmė galvoti, ką gi galima vietoj jo pastatyti. Kai draugai sužinojo, kad…Išeikite iš darbo, kurio nekenčiate. Arba iš darbo, kuriame jūs plušate ilgus metus ir nematote progreso ar tinkamo įvertinimo. Tai lengviau, nei jūs manote – rasti tai, kas bus jums labiau prie širdies, pradėti naują…
Mergina iš Didžiosios Britanijos baigė universitetą ir tapo architekte. Vaikščiodama gatve ji pastebėjo apleistą viešąjį tualetą. Jai ši vieta labai patiko ir ji ėmė galvoti, ką gi galima vietoj jo pastatyti. Kai draugai sužinojo, kad…4,872  
Back to Top ↑