9 svarbūs automobilių vairuotojų triukai, kurių nieks nemoko vairavimo mokykloje
Teisingai išdėstyti šoniniai veidrodėliai

Jei šoniniai veidrodžiai atsukti neteisingai — jūs negalėsite stebėti dalies kelio. Tam, kad pašalintumėt aklas zonas, reguliuokite veidrodžius tol, kol jie pilnai atspindės kelią (jūs turite matyti už jūsų važiuojančius automobilius).

Pripraskite prie automobilio

Padarykite tokį pratimą: padėkite ant asfalto plastikinį butelį be kamštelio (arba kitą saugų daiktą) ir atsargiai užvažiuokite ant jo ratu iki charakteringo garso. Šis pratimas padės jums priprasti prie automobilio gabaritų.

Idealus parkavimasis

Parkavimosi metu, kad išvengtumėte bamperio trinties su šaligatviu, reikia orientuotis, žiūrint į veidrodį: jo apatinis šonas atitinka šaligatvio apvadą.

Teisingai važiuokite per balą

Jei priešais jus yra bala, prieš ją reikia sulėtinti greitį, bet to negalima daryti, kai automobilis jau yra vandenyje.

Sekite aukštų transporto priemonių manevrus

Stebėkite, kaip manevruoja aukštos transporto priemonės, tokios, kaip sunkvežimiai, autobusai. Jų vairuotojai geriau mato kelią ir gali žinoti judėjimo sulėtėjimo priežastį.

Vakare uždekite žvakę ir neškite per visus namų kambarius, tardama šiuos žodžius:  „Negatyvą išdeginu, laimei vietą atlaisvinu. Sėkmė ateis prie mano ugnelės, įeis į mano namus‘. Palikite žvakę, kad sudegtų iki galo, pastačiusi ant palangės.…
Kartą į Borisovo rajono kaimą Baltarusijoje atėjo nekviestas šleivakojis svečias. Tačiau dėl jo pasirodymo kaimo gyventojai neišsigando. Juk rudasis meškiukas buvo visai mažytis. Nikolajus Terleckis, kuris šiame kaime turi fermą, nusprendė pasiimti mažylį meškiuką sau.…Teisingai nureguliuokite galinio vaizdo veidrodėlį

Ne visi vairuotojai žino, kad veidrodžiai turi du režimus, kuriuos reikia pasirinkti atitinkamai pagal paros laiką. Yra naktinė pozicija, kuri rūpinasi, kad jūsų neapakintų už jūsų važiuojančio automobilio žibintai.

Rankinio stabdžio naudojimas

Neseniai baigusiems vairavimo mokyklas vairuotojams tikrai žinoma taisyklė, kad parkuojantis reikia naudoti rankinį stabdį. Tačiau žiemos metu yra didelė tikimybė, kad jis tiesiog prišals. Todėl šaltu metų laiku geriau palikti automobilį su sankaba arba parkavimo režime (automatinei transmisijai).

Jei priekyje važiuojantis automobilis lėtina greitį

Jeigu jūs esate daugiajuosčiame kelyje, kur galima lenkti – prisiminkite vieną taisyklę. Jei automobilis, esantis priešais jus arba jūsų šone, lėtina greitį, neskubėkite jo lenkti.

Nepasukite rato, kai laukiate, kad pasuktumėte

Situacijos kelyje būna labai įvairios, ir jei netikėtai iš nugaros jūs gavote smūgį, jūsų automobilį neišvengiamai išmes į priešingą kelio juostą. Todėl labai svarbu laikyti ratus tiesiai ir sukti juos tik tada, kai ateina tinkamas momentas.

Vakare uždekite žvakę ir neškite per visus namų kambarius, tardama šiuos žodžius:  „Negatyvą išdeginu, laimei vietą atlaisvinu. Sėkmė ateis prie mano ugnelės, įeis į mano namus‘. Palikite žvakę, kad sudegtų iki galo, pastačiusi ant palangės.…
Kartą į Borisovo rajono kaimą Baltarusijoje atėjo nekviestas šleivakojis svečias. Tačiau dėl jo pasirodymo kaimo gyventojai neišsigando. Juk rudasis meškiukas buvo visai mažytis. Nikolajus Terleckis, kuris šiame kaime turi fermą, nusprendė pasiimti mažylį meškiuką sau.…5,953  
Back to Top ↑