Aš ir nežinojau, kad salieras turi tiek naudingų savybių. 11 priežasčių, kad valgytume salierus kasdien!
Kai mes kalbame apie sveikatai naudingus produktus, dauguma iš mūsų prisimena iškart daržoves ir vaisius, daugiausia obuolius, citrinas, špinatus, pomidorus. Bet retai kas prisimena salierus.

Nežiūrint į tai, salieras — neįtikėtinai naudinga daržovė, išpildantis daug reikalavimų iš sąrašo „sveikata“. Manome, kad perskaitę šį straipsnį, jūs būtinai įtrauksite šią daržovę į savo kasdieninį racioną.

 

 

Nuostabios saliero savybės:

Gerina virškinamojo trakto veiklą

Kai kurie žmonės apie salierą sako: „skonis, kaip traškaus vandens“. Taip, tai turtingas vandens šaltinis, kuris, derinyje su neatskiriamais pluoštiniais audiniais, naudingas virškinimui ir reguliuoja tuštinimąsi.  Patarimas: jei jums diarėja, nevartokite saliero, nes jis yra varo šlapimą ir valo organizmą, diarėjos atveju ją tik sustiprins.

Gydo uždegimus

Saliero naudojimas išgelbės jus nuo aknės, astmos, skausmo sąnariuose, taip pat plaučių infekcijos.

Reguliuoja šarmų balansą

Salierai reguliuoja pH lygio balansą organizme ir apsaugo nuo „rūgštinės“ organizmo būklės.

Numuša arterinį kraujospūdį

Saliero sudėtyje yra aktyvių junginių, dar žinomų, kaip ftalidai, kurie gerina kraujo apytakos sistemą, tuo pačiu, nevirto saliero naudojimas prisideda prie kraujospūdžio mažinimo.

Mažina „blogojo“ cholesterolio kiekį

Salieras turi tokį ingredientą – butilftalidą. Būtent jis suteikia salierui tokį aromatą ir skonį. Šitas komponentas taip pat sugeba sumažinti blogojo cholesterolio kiekį kraujyje.

Gražios ir prižiūrėtos moterų kojytės – tai, į ką vyrams sunku nekreipti dėmesio. Tačiau kartais damos persistengia su savo grožiu. Darant pedikiūrą neverta pamiršti „aukso vidurio“. Kitaip yra tikimybė pavirsti ne gražuole, o pajuokos objektu.…
Kokia tu bebūtum, tu vis tiek mano motina. Kai man buvo keturi metukai, tėtis mus paliko ir išėjo pas kitą moterį. Mama po jo išėjimo pradėjo išgėrinėti ir vieną kartą į namus atsivedė vyrą, dėdę…Turi „gerųjų“ druskų

Salieruose yra natūralaus natrio. Tai gyvybiškai reikalinga mūsų sveikatai.

Palaiko akių sveikatą

Didelis saliero kotas turi apie 10 procentų visos vitamino A paros dozės. O kaip žinome, vitaminas A labai naudingas akims, atitolina net amžiaus sąlygojamą regėjimo degeneraciją.

Palankus lieknėjimui

Didelis saliero stiebas turi vos 10 kalorijų, taip, kad galite laisvai dėti salierą į salotas ir sriubas.

Mažina stresą

Salieras nuramina nervų sistemą, nes jo sudėtyje yra daug mineralų, ypač magnio, o taip pat eterinio aliejaus. Tokiu būdu jis sumažina stresą, ir jei valgysite jo vakare, jis padės jums užmigti.

Kovoja su vėžio ląstelėm

Ilinojaus valstijos universitete buvo atlikti du tyrimai, kurie parodė, kad salieras turi galingą flavonoidą – liuteoliną, slopinantį vėžinių ląstelių augimą, ypač jei tai liečia kasos vėžį. Kitas tyrimas parodė, kad reguliarus saliero vartojimas gali sulaikyti krūties vėžio ląstelių  susidarymą.

Gerina seksualinį gyvenimą

Saliero sudėtyje yra du feromonai — androstenonai, išsiskiriantis kramtant salierą. Jis padidina susijaudinimo lygį.

Patarimai:

  • Visada rinkitės vertikalius saliero stiebus, kurie trakšteli, lenkiant, su šviežiais, traškiais lapeliais.
  • Salierą geriausia garinti — tada jis išlaikys savo skonį ir netgi 99 % savo maistingųjų medžiagų.
  • Šviežias salieras išsaugo savo maistines medžiagas kur kas geriau, negu ilgai laikant. Taigi – valgykite tik parsinešę.

Kuo tamsesnė saliero spalva, tuo stipresnis jo aromatas.

Gražios ir prižiūrėtos moterų kojytės – tai, į ką vyrams sunku nekreipti dėmesio. Tačiau kartais damos persistengia su savo grožiu. Darant pedikiūrą neverta pamiršti „aukso vidurio“. Kitaip yra tikimybė pavirsti ne gražuole, o pajuokos objektu.…
Kokia tu bebūtum, tu vis tiek mano motina. Kai man buvo keturi metukai, tėtis mus paliko ir išėjo pas kitą moterį. Mama po jo išėjimo pradėjo išgėrinėti ir vieną kartą į namus atsivedė vyrą, dėdę…4,911  
Back to Top ↑