Draugė įsitaisė tokį augintinį, kad visi vos sulaiko juoką!
Mano draugė namuose laiko gana egzotišką gyvūną – vombato jauniklį. Iš išvaizdos jis, kaip ir visi mažyliai, labai mielas ir juokingas.

Bet kas tai per gyvūnas ir ar galima jį laikyti namų sąlygomis? Skaitykite straipsnyje žemiau!

Vombatas gyvena Australijoje ir Tasmanijoje. Jį galima sutikti miškų,kalnų ir laukų regionuose.

Laukinėje gamtoje vombatai išsirausia urvus ir maitinasi augmenija, neretai naikindami fermerių pasėlius. Tai ir tapo populiacijos mažinimo priežastimi, juk australų fermeriai naikina kenkėjus savo laukuose.

Paprastai vombatai pasiekia iki 130 cm ilgį, suaugusių individų kūno masė neviršija 50 kg. Laukinėje gamtoje vombatai retai pasiekia 20 metų amžių, tačiau namų sąlygomis gyvena maždaug iki 25 metų.

 

Vombatas – gana problemiškas naminis gyvūnas. Norint jį teisingai išauklėti, reikės daug jėgų ir laiko.

Imama peraugusio grybo (baravyko arba paberžio) kepurėlė. Sumalama įprastine rankine mėsmale. Masė sudedama į butelį su vandeniu. Toliau taikomas grybų sporų „sužadinimo“ būdas. „Kad sužadintumėte sporą gamtoje, jai reikia praeiti kiškio arba ežiuko žarnynu. Kokia…
Čiuros – tai skanėstas, kuris labai populiarus Ispanijoje. Jų receptą žino kiekviena šeimininkė. Tokios spurgos parduodamos gatvės kioskeliuose ir specialiose čiurerijose. Todėl tie, kas buvo Ispanijoje, turbūt ragavo šio stulbinančio patiekalo. Dabar čiurų receptas prieinamas…Pirmiausia, vombatai neprijaukinti. Tai reiškia, kad bet kuriuo momentu jie gali išreikšti agresiją savo šeimininkams. Antra, komfortiškam gyvenimui jam reikalingas urvas, kurį gyvūnas išraus bet kurioje jam tinkamoje vietoje.

Trečia, jei jūs nepasiruošę išsiskirti su dalimi baldų ir kitų interjero detalių, geriau pagalvokite apie kitą naminį augintinį, kadangi stambus graužikas gali sunaikinti pusę namų apstatymo, kol jūs miegosite ar būsite išėję.

Didesnę dalį šviesaus meto jie miega ir išeina maitintis tik vakarėjant. Be to, vombatai ypatingai baikštūs. Jei jie jaučiau pavojų, atakuoja jo šaltinį galvos smūgiu taip pat, kaip avinai. Ne mažiau grėsmingas gyvūno ginklas – aštrūs ir tvirti nagai.

Ir svarbiausia – vombatas ne žaislas, o gyvas padaras su savo poreikiais. Į jo pirkimo klausimą reikia žvelgti atsakingai!

Imama peraugusio grybo (baravyko arba paberžio) kepurėlė. Sumalama įprastine rankine mėsmale. Masė sudedama į butelį su vandeniu. Toliau taikomas grybų sporų „sužadinimo“ būdas. „Kad sužadintumėte sporą gamtoje, jai reikia praeiti kiškio arba ežiuko žarnynu. Kokia…
Čiuros – tai skanėstas, kuris labai populiarus Ispanijoje. Jų receptą žino kiekviena šeimininkė. Tokios spurgos parduodamos gatvės kioskeliuose ir specialiose čiurerijose. Todėl tie, kas buvo Ispanijoje, turbūt ragavo šio stulbinančio patiekalo. Dabar čiurų receptas prieinamas…2,239  
Back to Top ↑