Faktai, kurių dar nebuvote girdėję apie legendinį filmą „Titanikas“
„Titanikas“ yra legendinis filmas. 194 minutes trunkantis filmas kainavo 200 milijonų dolerių ir buvo nominuotas 14 Oskarų. Atrinkome keletą įdomių faktų, kurių galbūt dar negirdėjote apie šį šedevrą.

Rouz paveikslą piešė pats režisierius

Leonardo DiCaprio yra puikus aktorius, bet prastas dailininkas. Jis negalėjo nupiešti Kate, todėl „Titaniko“ režisierius Jamesas Cameronas nusprendė tai padaryti pats. Iš tiesų tai režisieriaus ranka laiko filme pieštuką. 2011 m. paveikslas buvo parduotas aukcione už 16 tūkstančių dolerių.

Paslėptos žinutės

Dėmesingas žiūrovas turbūt pastebėjo, kad filmo pabaigos pagrindinėje scenoje laikrodis rodo 2 val. ir 20 min. Tai laikas, kada nuskendo tikrasis „Titanikas“. O štai kol Džekas ir Rouz bučiavosi, kapitonas Smitas vienintelis neplojo rankomis. Tai ne sutapimas. Kapitonas laivą paliko paskutinis, tad šie plojimai buvo skirti jam.

Emma Thompson padėjo Kate Winslet

Jauna aktorė nerimavo, kad prieš Leonardo DiCaprio turės pozuoti nuoga. Pasak Kate, Emma Thompson, su kuria kartu ji vaidino kitame filme, padėjo jai susidoroti su šia psichologiškai sunkia scena. „Aš dirbau su Emma Thompson ir ji labai atsipalaidavusi. Mačiau ją nuogą prieš kamerą ir supratau, kad tai tėra istorijos dalis.“

Tikra pora

Kaip manote, kurią šalį galime laikyti omleto gimtine? Toks klausimas gali pasirodyti kiek keistas – juk visi žino, kad tai yra Prancūzija. Vis dėlto, yra vienas „bet“: kiaušiniai maistui buvo naudoti dar gerokai anksčiau nei…
Puiku, kai turime galimybę pabėgti nuo didmiesčio šurmulio ir atsidurti kur nors gamtoje, pavyzdžiui, kalnuose. Svarbu, kad poilsio namo vieta būtų jauki. Taip pat, kad sąlygos būtų tinkamos. Šio namo kūrėjai galėjo sutalpinti viską, kas reikalinga…Ar prisimenate sceną, kai pagyvenusi pora tyliai apkabina vienas kitą prieš pat mirtį? Šių veikėjų prototipai yra tikri žmonės. Jų vardai buvo Izidorius ir Ida Štrausai. Kai „Titanikas“ ėmė skęsti, Izidorius atsisakė palikti laivą, nes jame buvo daug vaikų ir moterų. Ida taip pat nusprendė likti ir pasakė savo vyrui: „Mes išgyvenome kartu daugelį metų. Kur bebūtum, aš ten pat.“

Niekam nebuvo leidžiama suklysti

” alt=”” width=”1200″ height=”630″ data-src=”https://www.zinoti.lt/wp-content/uploads/2020/09/image2427344.jpg” data-srcset=”https://www.zinoti.lt/wp-content/uploads/2020/09/image2427344.jpg 1200w, https://www.zinoti.lt/wp-content/uploads/2020/09/image2427344-300×158.jpg 300w, https://www.zinoti.lt/wp-content/uploads/2020/09/image2427344-1024×538.jpg 1024w, https://www.zinoti.lt/wp-content/uploads/2020/09/image2427344-768×403.jpg 768w, https://www.zinoti.lt/wp-content/uploads/2020/09/image2427344-696×365.jpg 696w, https://www.zinoti.lt/wp-content/uploads/2020/09/image2427344-1068×561.jpg 1068w, https://www.zinoti.lt/wp-content/uploads/2020/09/image2427344-800×420.jpg 800w” data-sizes=”(max-width: 1200px) 100vw, 1200px” />

Jamesas Cameronas daug dėmesio skiria smulkmenoms, todėl stengėsi tiksliai atkartoti laivą. Aišku, tai kainavo daug pinigų. Filmuojant dalį, kurioje vanduo teka pagrindiniais laiptais, visi jaudinosi. Aktoriai neturėjo teisės suklysti, nes filmavimo metu stipriai paleistas vanduo būtų sugadinęs tinką. Pinigų jo remontui nebuvo. Laimei, pirmasis bandymas buvo sėkmingas.

Aktoriai turėjo asmeninį plaukimo trenerį

Režisierius norėjo, kad aktoriai būtų gerai pasiruošę filmavimui. Kate Winslet plaukiojo 3–4 kartus per savaitę, tačiau vis tiek nesijautė užtikrintai. Dėl šios priežasties buvo nuspręsta pasamdyti asmeninį trenerį.

Kate Winslet atsisakė dėvėti plaukimo kostiumą

Filmuojant plaukimo scenas, visi aktoriai buvo apsirengę hidrokostiumais. Drabužiai buvo skirti apsaugoti žmones nuo šalčio, nes baseino vanduo buvo tik 15,5 laipsnio. Tačiau Kate Winslet norėjo pajausti realybę, todėl atsisakė jį dėvėti. Dėl to aktorė susirgo plaučių uždegimu, bet nesitraukė iš filmavimo. Tačiau Cameronui pavyko įtikinti ją palikti filmavimo aikštelę.

Cameronas uždraudė aktoriams lipti iš vandens

„Titaniko“ filmavimas užsitęsė, o pats Jamesas Cameronas patyrė didelį spaudimą. Ypač sunku buvo nufilmuoti tą dalį, kai aktoriai vilkėjo gelbėjimosi liemenes. Režisierius grasino atleisti visus, kurie bandys išlipti iš vandens, kad neatsiliktų nuo grafiko.

Cameronas subūrė daugiau nei 150 aktorių grupę

Skauda širdį matant skęstančius „Titaniko“ keleivius. Camerono filmui sukurti prireikė daugiau nei 150 aktorių. Įdomu tai, kad režisierius pats davė kiekvienam aktoriui jo veikėjo vardą ir aprašė, koks jų personažo likimas. Jis norėjo, kad vaizdas būtų tikroviškas iki mažiausių detalių.

Kostiumų kūrimas užtruko metus

Kita priežastis pagirti Jameso Camerono triūsą yra aktorių kostiumai. Buvo svarbu, kad drabužiai tiktų juos dėvinčiam asmeniui. Dizaineriai ištisus metus praleido kurdami drabužius. Cameronas reikalavo, kad drabužiai atrodytų tokie, kokie buvo tuo metu. Vis dėlto brangiais drabužiais pasipuošę aktoriai turėjo valandų valandas plaukti šaltame vandenyje.

Yra dar viena filmo pabaiga

Turbūt prisimenate, kad filmo pabaigoje rodoma pagyvenusi Rouz. Jis atsistoja ant laivo krašto ir išmeta į vandenį labai brangią „Jūros širdį“. Pakabukas pamažu grimzta į vandens dugną. Yra ir kita pabaigos versija. Pažiūrėkite ir pasakykite, kuri pabaiga geresnė.Kaip manote, kurią šalį galime laikyti omleto gimtine? Toks klausimas gali pasirodyti kiek keistas – juk visi žino, kad tai yra Prancūzija. Vis dėlto, yra vienas „bet“: kiaušiniai maistui buvo naudoti dar gerokai anksčiau nei…
Puiku, kai turime galimybę pabėgti nuo didmiesčio šurmulio ir atsidurti kur nors gamtoje, pavyzdžiui, kalnuose. Svarbu, kad poilsio namo vieta būtų jauki. Taip pat, kad sąlygos būtų tinkamos. Šio namo kūrėjai galėjo sutalpinti viską, kas reikalinga…7,109  
Back to Top ↑