Jei vaikai auga su močiute ir seneliu, jie laimingesni, protingesni ir geriau išauklėti
Močiučių ir senelių meilė, rūpestis ir palaikymas labai palankiai veikia anūkus. Tai liudija daugybė mokslinių tyrimų.
  1. Sumažėja depresijos lygis.
Emocinis artumas tarp močiutės ir senelio bei anūkų sumažino depresijos vystymosi riziką pas vaikus. Tyrime, publikuotame žurnale The Gerontologist, dalyvavo 356 anūkai ir 374 močiutės ir seneliai. Bostono koledžo mokslininkai išanalizavo duomenis, surinktus per 19 metų.
Pasirodė, kad depresijos rizika sumažėja ir pas vyresnę, ir pas jaunesnę kartą.
  1. Padidėja stabilumo ir saugumo jausmas.
Močiutės ir seneliai suteikia anūkams stabilumo ir emocinio saugumo jausmą. O traumuojančiose situacijose ar esant šeimyniniams konfliktams močiutės ir seneliai dažnai yra palaikymas anūkams.
Oksfordo universiteto tyrimas parodė, kad artimas ryšys tarp anūkų ir protėvių padeda vaikams susidoroti su traumuojančios gyvenimo patirtimis, tokiomis kaip patyčios mokykloje ir tėvų skyrybos.

Tyrimas, vadovaujamas profesorės En Bjukenen įtraukė 1500 vaikų ir parodė, kad pas tuos, kurie palaikė artimus emocinius santykius su močiute ir seneliu, buvo mažiau emocinių ir elgesio problemų. Be to, pas juos buvo labiau išvystytas savimonės jausmas, leidęs lengviau įveikti sunkumus.
  1. Tai palengvina tėvų uždavinį.
Tėvams dažnai neužtenka laiko žaidimams ir bendravimui su vaikais. Močiutės ir seneliai dažnai pakeičia vaikams tėvus, kai reikia pažaisti ir pasilinksminti. Be to, jie rečiau bara vaikus, todėl anūkai pasiruošę dalintis su jais paslaptimis.
Visa tai gerina emocinę aplinką šeimoje, todėl kad tėvai jaučiasi ramiau, žinodami, kad jiems nesant vaikai nenukenčia.

Manote, smegenys negali „susirgti“? Klystate, dar ir kaip gali! Smegenys kenčia nuo ilgų valandų sėdėjimo internete, nuolatinio darbo ir nervų. Profesorius Vladas Čurea 10 metų bėgyje buvo greitosios pagalbos ligoninės direktorius. Jis atliko beveik 23000…
Nuo pirmosios mūsų bendro gyvenimo dienos su vyru mes svajojome apie dukterį. Jis visada sakė, kad nori mano mažos kopijos. Bet likimas mums padovanojo du berniukus. Visa širdimi mylėjome juos, tačiau apie dukrytę pamiršti niekaip…Manote, smegenys negali „susirgti“? Klystate, dar ir kaip gali! Smegenys kenčia nuo ilgų valandų sėdėjimo internete, nuolatinio darbo ir nervų. Profesorius Vladas Čurea 10 metų bėgyje buvo greitosios pagalbos ligoninės direktorius. Jis atliko beveik 23000…
Nuo pirmosios mūsų bendro gyvenimo dienos su vyru mes svajojome apie dukterį. Jis visada sakė, kad nori mano mažos kopijos. Bet likimas mums padovanojo du berniukus. Visa širdimi mylėjome juos, tačiau apie dukrytę pamiršti niekaip…1,989  
Back to Top ↑