Laimingiausios poros – tos, kur vyras ir žmona geria kartu
Pagal naują tyrimą, poros, kurios geria kartu, laimingiausios su savo partneriais ir santykiais. Kas žinojo, kad alkoholis gali būti laimės paslaptimi?

Tokios išvados priėjo gydytojai iš Naujosios Zelandijos Otago Universiteto.

Išanalizavę 1500 sutuoktinių porų šeimyninį gyvenimą, tyrėjai pastebėjo, kad pačiais laimingiausiais  (91%) porų jaučiasi tie vyrai ir moterys, kurie išgeria kartu, bet saikingai, maždaug vieną kartą per savaitę.

O moterys šiose sąjungose pasirodė 4 kartus laimingesnės už savo bendraamžes…

…o vyrai – 3 kartus laimingesni už tuos vyrus, kurie nemėgsta atsipalaiduoti prie konjako taurelės. Panašias išvadas padarė ir sociologai iš Mičigano universiteto.

„Mūsų tyrimas rodo, kad esmė ne tame, kiek daug sutuoktiniai geria, o tame, ar jie išvis geria kartu“,- paaiškina projekto vadovė sociologė Kira Berdit.

Ji ir jos kolegos ištyrė 2767 amerikiečių porų. Dauguma tiriamųjų yra oficialioje santuokoje, likę neįteisintoje, tačiau vidutiniškai jie kartu 33 metus.

Kas du metus sociologai apklausė sutuoktinius, kaip dažnai jie geria ir kaip daug, ar laiko jie savo partnerį patikimu, ar jis neerzina.

Apie 45% porų pranešė, kad jie išgeria kartu.

Pasirodė, kad būtent tokiose sąjungose partneriai , kaip taisyklė, mažiau erzina vienas kitą. Net jei jie geria skirtingą kiekį svaigiųjų gėrimų, tai ne ypač stipriai įtakoja santykių tvirtumą.

Šeimos, kuriose sutuoktiniai negeria visai, taip pat atrodo pakankamai tvirtos. Mažiausiai laimingos tos poros, kuriose vienas partneris geria, kitas ne.

Pavyzdžiui, moterys, neatsisakančios svaigiųjų gėrimų, dažniau prisipažįsta, kad jų santykiuose ne viskas gerai ir kad vyrai, gyvenantys blaivų gyvenimo būdą, jas kritikuoja.

„Sunku tiksliai pasakyti, kur čia priežastis – komentuoja rezultatus Kira Berdit.

Galbūt esmė dideliame kiekyje laisvo laiko, kurį sutuoktiniai maloniai  leidžia kartu – tai ir atsispindi santykių kokybėje“.

Ji nekviečia partnerių skubiai keisti savo alkoholio įpročius, kad prisiderintų vienas prie kito, tačiau visgi daro prielaidą: jei vienas sutuoktinių visiškai nustojo gerti, kitam verta pabandyti padaryti tą patį.

Ką jūs manote apie tyrimo rezultatus?

Buvo ankstyvas vasaros rytas. Švietė saulė, čiulbėjo paukščiai, o miestas dar miegojo. Tą nuostabų rytą Dimai kažkas trenkė per galvą ir jis prarado sąmonę. Idealus rytas, kad būtum apvogtas. Taip, šiuolaikiniai vagys visai suįžūlėjo ir…
Venkite akių įtampos dienos bėgyje. 2-3 kartus per dieną užmerkite akis kelioms minutėms ir mėgaukitės ramybe. Štai 16 bazinių ir visiems žinomų pratimų iš akių mankštos. Darykite juos kasdien iš eilės. Jei jūs nešiojate akinius,…Buvo ankstyvas vasaros rytas. Švietė saulė, čiulbėjo paukščiai, o miestas dar miegojo. Tą nuostabų rytą Dimai kažkas trenkė per galvą ir jis prarado sąmonę. Idealus rytas, kad būtum apvogtas. Taip, šiuolaikiniai vagys visai suįžūlėjo ir…
Venkite akių įtampos dienos bėgyje. 2-3 kartus per dieną užmerkite akis kelioms minutėms ir mėgaukitės ramybe. Štai 16 bazinių ir visiems žinomų pratimų iš akių mankštos. Darykite juos kasdien iš eilės. Jei jūs nešiojate akinius,…1,085  
Back to Top ↑