Netekėjusios moterys gyvena ilgiau ir laimingiau. Tyrimas
Plačiai paplitęs stereotipas teigia, kad moteriška laimė priklauso nuo šeimyninės padėties ir vaikų turėjimo.
Dešimtmečio tyrimo rezultatai rodo, kad priklausomybė iš tiesų yra, bet visiškai kitokia, nei priimta manyti.
Netekėjusios ir bevaikės moterys, pasirodo, laimingesnės už kitus žmones. Apie tai pareiškė Londono ekonomikos mokyklos profesorius, psichologas-bihevioristas Polas Dolanas.


Psichologo žodžiais, per ilgus stebėjimų metus jis pastebėjo, kad vedę žmonės sako, jog laimingi santuokoje, tik jei apklausos metu sutuoktinis ar sutuoktinė yra šalia.
Jų nuomonė keičiasi, kai jie lieka vieni su interviuotoju.

„PATI SVEIKIAUSIA IR LAIMINGIAUSIA POPULIACIJOS DALIS – MOTERYS, KURIOS NEBUVO IŠTEKĖJUSIOS IR NETURI VAIKŲ“,

– pareiškė profesorius.
Psichologas pripažino, kad daugelis vienišų moterų pergyvena dėl savo socialinio statuso.
Viskas dėl įsišaknijusių stereotipų ir socialinio spaudimo, kadangi ilgus metus būtent santuokos ir vaikų turėjimo faktas buvo laikomas svarbiausiu jų sėkmės matu.

„JŪS MATOTE VIENIŠĄ 40-IES METŲ MOTERĮ BE VAIKŲ IR GALVOJATE: „KAIP TAI LIŪDNA. GALBŪT TU VISGI SUTIKSI TINKAMĄ VYRIŠKĮ IR VISKAS PASIKEIS“.

Bet gali nutikti ir taip: ji sutiks netinkamą vyriškį, kuris atims iš jos sveikatą, padarys nelaiminga ir galiausiai ji mirs anksčiau laiko“,- baigė jis.
Dolanas taip pat pažymėjo, kad santuoka dažniau eina į naudą vyrams: jie daugiau uždirba, mažiau rizikuoja ir bendrai gyvena ilgiau.
O štai moterys iš santuokos beveik nieko nelaimi, priešingai, joms tenka taikstytis su daugeliu nemalonių dalykų, įsitikinęs psichologas.

„JEI JŪS VYRAS, JUMS, GREIČIAUSIAI, VERTA VESTI. JŪS MOTERIS? IR NEMANYKITE JAUDINTIS“,

– sako Polas Dolanas.
Jūs sutinkate su mokslininkų nuomone?

Prieš 13 metų vieno baro šeimininko katė atsivedė jauniklių, ir gyvūno savininkas tiesiog nežinojo,  kur dėtis nuo ant jo užgriuvusios „laimės“. Naudodamasis tuo, kad įstaiga buvo gana populiari , šeimininkas ėmė siūlyti kačiukus lankytojams. Vienu…
Neleisk tam įvykti silpnumo momentu, kai tu jautiesi vieniša ir tiesiog nori, kad kažkas artimas tave paguostų. Neleisk tam įvykti, kai tu skandini savo liūdesį vyno butelyje ir siuntinėji žinutes, dėl kurių ateityje nekęsi savęs.…

Prieš 13 metų vieno baro šeimininko katė atsivedė jauniklių, ir gyvūno savininkas tiesiog nežinojo,  kur dėtis nuo ant jo užgriuvusios „laimės“. Naudodamasis tuo, kad įstaiga buvo gana populiari , šeimininkas ėmė siūlyti kačiukus lankytojams. Vienu…
Neleisk tam įvykti silpnumo momentu, kai tu jautiesi vieniša ir tiesiog nori, kad kažkas artimas tave paguostų. Neleisk tam įvykti, kai tu skandini savo liūdesį vyno butelyje ir siuntinėji žinutes, dėl kurių ateityje nekęsi savęs.…1,670  
Back to Top ↑