O jūs žinote, kodėl prie kavos patiekia stiklinę vandens?
Teisingose kavinėse kartu su puodeliu aromatingos kavos klientams patiekia stiklinę švaraus vėsaus vandens.

Kavos pupelė turi visiems žinomą žvalinantį alkaloidą, vadinamą kofeinu, pasižymintį ryškiai išreikštu tonizuojančiu poveikiu.  O vidinėje pupelės dalyje yra dar vienas alkaloidas – teobrominas.

Gaminant tirpią kavą naudojama tik vidinė pupelės dalis; išorinė dalis atskiriama ir keliauja medicinos preparatams arba energetikams. Bet jei mes turime reikalų su malta kava, joje yra iškart du alkaloidai.

Atbulinis procesas

Kai mes geriame kavą, šie du alkaloidai patenka į mūsų organizmą vienu metu – o štai veikti pradeda paeiliui. Iš pradžių pradeda darbą kofeinas – būtent su jo poveikiu susijęs žvalinantis efektas.  Bet maždaug po 25 min į sceną išeina teobrominas.

Štai kaip visa tai veikia: kofeinas turi savybę susiaurinti kraujagysles visuose organuose – išskyrus inkstus; juose, priešingai, po poros gurkšnių kavos kraujagyslės išsiplečia. Rezultatas – pašokęs spaudimas ir noras šlapintis; pastarasis susijęs su kraujotakos pagerėjimu inkstuose.

Tačiau nepraeina ir pusės valandos, kai žmogų po truputį  ima lenkti miegas; daugelis jaučia ne ypač malonų tempiantį pojūtį inkstų srityje.  Tai prasidėjo teobromino poveikis: spaudimas visuose organuose pakilo, o inkstuose – sumažėjo.

Kad išvengtumėte kraujotakos sutrikimų inkstuose, verta po kiekvieno kavos gurkšnio išgerti gurkšnį vandens.

3 priežastys:

Skonis. Neišmintingai geriant kavą tiesiog gurkšnis po gurkšnio, antras gurkšnis bus nebe toks kerintis, kaip pirmasis. O švarus vanduo nuplaus skonio receptorius – ir rezultate bus galima pilnai mėgautis kiekvienu gurkšniu.

Normalus spaudimas. Tiems, kurie bijo eilinį kartą išgerti kavos dėl pakilusio spaudimo rizikos, paprastas vanduo gali padaryti puikią paslaugą – jis gali susilpninti kofeino poveikį; jei juo užgersite kavą, širdis nesidaužys kaip pasiutusi.

Dantys kaip perlai. Kavoje yra pigmento, dažančio dantų emalį. Bet jei po kiekvieno gurkšnio gurkštelėsite šiek tiek vandens, pigmentas nespės įsigerti ir dantys liks tokie pat balti, kokie buvo.

Japonijoje sukuriami genialūs daiktais. Visi jie sukuriami žmogaus patogumui. Ši nuostabi šalis šokiruoja kiekvieną turistą. Viskas apgalvota iki menkiausių smulkmenų! Kavos Coca-Cola Klozetas, ant kurio mygtukų daugiau, nei ant televizoriaus pultelio Specialios rūkymo dėžutės arba…
Švedų-olandų fotografas Girtas Veggenas savo gyvenimą ir darbą paskyrė gyvosios gamtos fotografavimui. Už šį darbą jis gavo daug tarptautinių apdovanojimų. Vienas iš paskutiniųjų jo pomėgio – tai voverės! Tos nuostabios voverės taip priprato prie fotosesijų,…

Japonijoje sukuriami genialūs daiktais. Visi jie sukuriami žmogaus patogumui. Ši nuostabi šalis šokiruoja kiekvieną turistą. Viskas apgalvota iki menkiausių smulkmenų! Kavos Coca-Cola Klozetas, ant kurio mygtukų daugiau, nei ant televizoriaus pultelio Specialios rūkymo dėžutės arba…
Švedų-olandų fotografas Girtas Veggenas savo gyvenimą ir darbą paskyrė gyvosios gamtos fotografavimui. Už šį darbą jis gavo daug tarptautinių apdovanojimų. Vienas iš paskutiniųjų jo pomėgio – tai voverės! Tos nuostabios voverės taip priprato prie fotosesijų,…5,604  
Back to Top ↑