Pačių protingiausių kačių veislių:
Kačių protas pasireiškia skirtingai: viena geriau supranta komandas, kita stebina išradingumu. Bet kuri katė pasiduoda dresiravimui, bet kai kurios parodo savo didelį sumanumą žaidimuose ir lengvai įsisavina triukus.

  1. Abisinijos katė

Grakščios katės, kilusios iš Etiopijos, išsiskiria gyvu charakteriu ir žaismingumu. Jas lengva išmokyti paduoti žaisliukus. Jos labai žingeidžios, bet puikiai supranta namų elgesio taisykles. Tiesa, geriau šiai katei parūpinti nagų galandijimo priemonę, kitu atveju ji juo pavers durų skersinį arba stelažą.

Toks dialogas apie Abisinijos kates buvo „Simpsonuose“:

  • Klensi Vigam: Aš protingas, kaip katė, tiesa,Lu?
  • Lu: Kokios veislės? Tiesiog aš mačiau Abisinijos katę, kuri mokėjo perjunginėti kanalus.
  1. Škotų nulėpausė katė

Šių kačių skiriamasis bruožas — ypatinga ausų forma ir jų mokėjimas stovėti ant užpakalinių kojų. Dėl tokių ausų jos laikomos vienomis iš įdomiausių kačių. Tuo pačiu šios katės yra vienos iš protingiausių, nes jos puikiai bendrauja ir mėgsta judrius žaidimus.

  1. Kornvalio Reksas

Kornvalio Reksas – katė su didelėmis ausimis ir garbanotu kailiu. Jos labai smalsios: joms būtinai reikia žinoti, ką veikia kiekvienas šeimos narys. Jei neleisite jai sekti jums iš paskos, ji įsižeis. O liūdesį jos linkusios „suvalgyti“, todėl dažnai jos kenčia nuo viršsvorio.

Kornvalio Reksai mėgsta judrius žaidimus, pasiduoda dresavimui ir joms reikalingas nuolatinis vieno iš šeimos narių dėmesys.

  1. Tajų katė

Aktyvios ir labai švelnios katytės. Nepakenčia, kai jų nepastebi, reikalauja dėmesio ir fizinio kontakto. Gerai bendrauja su visais šeimos nariais, bet išsirenka vieną iš šeimos tarpo, kuris gaus visą jos meilę. Tajų katės, naudodamos įvairias intonacijas, balso tembrą, moka išreikšti labai platų emocijų diapazoną. Netgi pasenusios, jos lieka žaismingos.

 

  1. Burmos katė

Burmos katės mėgsta „pasikalbėti“, bet ne taip garsiai, kaip Siamo. Joms reikia švelnumo ir dėmesio, o taip pat reguliarių protinių treniruočių. Jos lengvai dresuojamos ir su malonumu demonstruoja savo sugebėjimus svečiams.

  1. Turkų van katė

Tai viena iš seniausių kačių veislių, kilusi iš vietovių, esančių šalia Turkijos ežero Van. Mėgsta žaisti naujais žaislais, mėgsta net vandenį. Šių kačių kailis labai greit išdžiūsta, todėl jos nebijo vandens.

Šios katės visada pasirenka vieną šeimininką ir joms reikalingas jo dėmesys. Emocijas ir poreikius išreiškia mimikos ir melodingo balso pagalba.

 

  1. Bengalijos katė

Išdykusios ir supratingo Bengalijos katės populiarios dėl leopardo piešinio ant savo kailiuko. Jos protingos, bet jei neauklėsite, krės jums eibes; mėgsta žaisti su viskuo, ką randa namuose, tame tarpe ir elektronikos prietaisai. Žinoma, kad Bengalijos katės pastebi, kaip šeimininkai naudojasi jungikliai ir gali pakeisti apšvietimą pačiu netinkamiausiu metu.

  1. Singapūro katė

Singapūro katės yra pačios mažiausios naminės katės pasaulyje. Jos labai pastabios, smalsios ir visada juda. Tokia katytė ištirs namus taip, kad pažinos juos geriau, nei jūs, ir nušoks jums netikėtai ant pečių, taip išreikšdamos savo meilę.

Įvairiausių maisto produktų gausybėje mes net nesusimąstome, kaip jie atrodo iki derliaus surinkimo. Daugelis iš mūsų net neįsivaizduoja, kur jie auga, kokiu būdu jie surenkami ir apdirbami, ir kas su jais vyksta prieš tai, kai…
Tai buvo panašu į naktinį košmarą visai šeimai. Styvenas Svopas rado savo motiną be sąmonės. 45-erių moteris buvo komoje 12 dienų, todėl gydytojai patarė šeimai atjungti gyvybės palaikymo sistemą. Tai buvo sunkus sprendimas šeimai. Bet…Įvairiausių maisto produktų gausybėje mes net nesusimąstome, kaip jie atrodo iki derliaus surinkimo. Daugelis iš mūsų net neįsivaizduoja, kur jie auga, kokiu būdu jie surenkami ir apdirbami, ir kas su jais vyksta prieš tai, kai…
Tai buvo panašu į naktinį košmarą visai šeimai. Styvenas Svopas rado savo motiną be sąmonės. 45-erių moteris buvo komoje 12 dienų, todėl gydytojai patarė šeimai atjungti gyvybės palaikymo sistemą. Tai buvo sunkus sprendimas šeimai. Bet…8,677  
Back to Top ↑